Systemy Nawadniające

Optymalne nawodnienie ogrodu to podstawa jego efektywnej pielęgnacji. Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju, rośliny muszą otrzymywać odpowiednią dla ich potrzeb ilość wody. Właściwej dystrybucji wody nie zapewni niestety podlewanie ogrodu konewką. Dlatego zalecamy wdrożenie automatycznego systemu nawadniania.

 Korzyści z wdrożenia profesjonalnego systemu nawadniania ogrodu:

  • skrócenie czasu pielęgnacji ogrodu (system działa samodzielnie – programator steruje czasem włączania nawadniania w określonych dniach i godzinach. Działanie systemu nie wymaga ingerencji użytkownika ogrodu),
  • zapewnienie odpowiedniego nawodnienia każdej partii ogrodu (system dysz i zraszaczy jest tak zaprojektowany, by każda część trawnika otrzymała właściwą porcję wody),
  • linie kroplujące dostarczają różną ilość wody w zależności od potrzeb określonych gatunków roślinności. Dzięki temu, system zapewnia prawidłowy wzrost roślin przez cały okres wegetacji.

Jak wygląda proces montażu systemu nawadniania?

Najpierw przeprowadzamy analizę ogrodu i po rozpoznaniu potrzeb roślinności, projektujemy optymalne rozłożenie dysz i zraszaczy by zapewnić właściwe nawodnienie każdej części ogrodu. Sam proces instalacji systemu przeprowadzamy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (m.in. koparki łańcuchowej), dzięki czemu przebiega on szybko i bez naruszania istniejącej architektury ogrodu. W montowanych przez nas systemach wykorzystujemy podzespoły renomowanych producentów (RainBud oraz Itunrer), które zapewniają niezawodność. Wykonywane przez nas systemy automatycznego nawadniania objęte są 3 letnią gwarancją.

 System nawadniania – najczęstsze pytania:

Czy system nawadniania działa również wtedy, kiedy nie ma mnie w domu?
Tak, system działa automatycznie i włącza się również w trakcie nieobecności domowników, zapewniając roślinom odpowiednią ilość wilgoci. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba już martwić się stanem ogrodu podczas weekendowego wypadu czy wakacyjnego wyjazdu.

Czy system nawadniania włącza się w czasie deszczu?
Nie. System wyposażony jest w czujnik deszczu, który informuje programator o tym, że dodatkowe nawodnienie nie jest potrzebne.

Czy system nawadniania nie szpeci ogrodu?
W czasie montażu systemu, wykorzystujemy sprzęt umożliwiający wykonanie instalacji szybko i bez uszczerbku na aktualnym stanie ogrodu. Wszystkie elementy systemu nawadniania (z wyjątkiem programatora oraz czujnika deszczu) umieszczone są pod ziemią (niewidoczne). Zraszacze wysuwają się jedynie w momencie pracy.

 

Galeria zdjęć – zakładanie nawodniania na ogrodzie już istniejącym: