Trawniki

Gęsty, zielony i zdrowy trawnik to jedna z najlepszych wizytówek domu. Royal Garden oferuje zakładanie trawników w ogrodach, na tarasach i zielonych dachach.
Oferujemy:

  • trawniki z siewu
  • trawniki z rolki

Nasze doświadczenie pozwala nam szybko przedstawić klientowi zalety i wady obu rozwiązań i wybrać najbardziej optymalny sposób na piękny i gęsty trawnik.

Trawniki z siewów

Trawniki z siewu są najpopularniejszą metodą zakładania trawnika. w zależności od dobranej mieszanki trawy, trawnik może pięknie wyglądać zarówno w miejscu mocno zacienionym jak i nasłonecznionym. Nasiona trawy dobiera się również pod kątem poziomu użytkowania trawnika.
Trawnik z siewu zakłada się wiosną (lub późnym latem) a na efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Odpowiednia pielęgnacja pozwala na uzyskanie zdrowo wyglądającego i efektownego trawnika.

Trawa z rolki

Alternatywa dla tradycyjnego trawnika z nasion. Trawnik z rolki zakłada się szybciej i od razu jest on piękny i gęsty. Można położyć go niezależnie od okresu wegetacyjnego – zatem doskonale sprawdza się wtedy, kiedy za późno już na trawnik z siewu. W porównaniu do trawnika wysiewanego, trawa z gotowej darni znacznie szybciej  może być użytkowana – wystarczy odczekać około 3 tygodniu od położenia trawnika. Decydując się na trawę z rolki warto wiedzieć, że choć szybsza, to wcale nie jest to mniej pracochłonna metoda posiadania pięknego trawnika – trawnik rolowany również wymaga pielęgnacji – nawożenia, nawadniania i koszenia. Ze względu na większą ilość pracy konieczną do tego by prawidłowo założyć gotowy trawnik z rolki jest to też nieco droższa opcja.

Pielęgnacja trawników

Po założeniu trawnika konieczne jest właściwe zadbanie o roślinność. W ramach pielęgnacji trawników oferujemy takie usługi jak nawożenie,wertykulacja, piaskowanie, aeracja czy koszenie trawnika. Zapraszamy, do zapoznania się z tym, jak możemy zadbać o Państwa trawnik.